İş fırsatları & Kolay para

Yapı Kredi Bankası İşe alım süreci ve İş başvurusu

Yapı Kredi bankası işe alım sürecinde sizleri neler bekliyor?İşe alım sürecinde hangi aşamalar var? Sınav, mülakat konuları nelerdir? Nasıl başvuru yapılmalı?

Yapı Kredi Bankası 

Yapı Kredi bankası 1944 yılında parakende bankacılık alanında Türkiye’nin ilk özel bankası olarak Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Yıllar sonra Koç grubu tarafından satın alınmıştır. Şu anda ülkemizin 4. büyük özel bankası olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bankanın %82 si İtalyan UniCredit bankası ile Koç Grubu ortaklığına aittir. Kalan %18 ise halka açıktır.

Koç ve UniCredit gibi iki güçlü grubun ortaklığı Yapı Kredi bankasına finans piyasalarında sağlam bir yer edindirmiştir.  Bankanın genel müdürü olarak Gökhan Erün, genel müdür vekili olarak Niccolo Ubertalli görev yapmaktadır.

Yapı Kredi finans sektöründe lider olma hedefini kendine vizyon edinmiştir. Bankanın yaklaşık olarak 15 bin çalışanı vardır. 950 şube ve 4000 ATM ile zirveye tırmanışı devam etmektedir.

Genel müdürlük nerede

Levent’te aşağıdaki adreste bulunmaktadır.

Adres: Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul
Telefon: 90(212) 339 70 00 Faks: 90(212) 339 60 00

 

Çalışanlara sunulan imkanlar

Yapı kredi çalışanlarına sektör ortalamasının üzerinde ücret verebilmektedir. (Pozisyona bağlı olarak) Ayrıca prim, mesai ücreti gibi ödemelerde mevcuttur. Bankanın kendine ait akademisi bulunmakta olup, personelinin kendini geliştirmesi için eğitim fırsatları sunabilmektedir.

Yapı Kredi Personel Alım süreci

Bankanın kurumsal kültürüne uygun ve pozisyona özel yeteneğe sahip çalışanların işe alınması hedeflenir.Değerlendirme sürecine CV üzerinden başlanmaktadır. Özgeçmişi uygun bulunan adaylar bankanın açmış olduğu sınavlara davet edilir. Sınavlar genel yetenek, ingilizce, sayısal algılama & hafıza olarak pozisyona göre değişmektedir. Sınavları olumlu sonuçlanan adaylar mülakatlara davet edilmektedir. Mülakatlar yetkinlik bazlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu mülakatlarda ilgili bölüm yöneticileri ve işe alım uzmanları hazır bulunmaktadır. Adaylardan eğitim bilgilerini, iş tecrübelerini, geçmiş başarını ve beklentilerini anlatmaları beklenmektedir. Tüm adaylar değerlendirildikten sonra işe alınması yönünde olumlu karar verilen kişilere teklif yapılmaktadır. Süreci olumsuz sonuçlanan adaylara ise kurumsal yapı gereği mutlaka geri dönüş yapılmaktadır.

Yapı kredi bankası iş başvurusu nasıl yapılır

Bankanın kendi internet sitesi üzerinden sisteme kayıt olunup ilgili ilanlara başvurabilirsiniz. İlgili siteye gitmek için lütfen buraya tıklayınız. Ayrıca kariyer siteleri üzerinden bankanın ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

 

Türkiye’den en çok para kazandıran işleri görmek için lütfen tıklayınız.

Ziraat Bankası Personel Alımı. Bilgi için tıklayınız.

Garanti Bankası Personel Alımı! Lütfen Tıklayınız!

Katar’da çalımak ister misiniz?

Arnavutluk’ta iş mi olur demeyin!

Leave A Reply

Your email address will not be published.