İş fırsatları & Kolay para

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık bakanlığı 29bin personel alacağını açıkladı. Sağlık personelleri için başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak? Sözleşmeli mi yoksa kadrolu mu alım olacak? Başvurular ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada Temmuz ayının sonuna kadar 12bin personel istihdam edeceğini Bakan yardımcısı Muhammet Güven tarafından açıkladı. Binlerce kişinin beklediği müjdeli haberi sevinçle karşıladı. Mülakatsız olarak yapılacak alımlar, Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı. Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş alım kararının geç kalmış fakat yerinde bir karar olduğunu beyan etti.

Kaç personel alınacak?

Bakanlık ilk etapta 12bin kişi alacağını, yıl sonuna kadarda bu sayıyı 30bin’e tamamlamayı hedefliyor. Uzun bir süredir atama bekleyenlere  müjde geçtiğimiz günlerde verildi. Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 6835 hemşire (en az lise mezunu 1000 hemşire şehir hastaneleri bünyesinde) , 1000 ebe, 3000 sağlık memuru olmak üzere henüz sayısı belli olmamakla birlikte odyolog, biyolog, diyetisyen, fizyoterapist, sağlık fizikçişi branşlarında da alım yapılacağını belirtti.

Hangi bölümlere alım yapılacak?

Atamaların ilk önce, Ebe, Sağlık Fizikçisi, Sağlık Teknisyeni,  Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyterapist, Hemşire, İş ve Uğraş Terapisti, Biyolog,  Tekniker, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Perfüzyonist ve odyolog alanlarında olacağı belirtildi.

Şehir Hastanlerinde eksik çok fazla

Alım şartları nelerdir?

Bakanlıktan tarafından daha önce belirtildiği üzere işe alımlar sözleşmeli olarak yapılacaktır. Pozisyonların alım şartları ilanların sağlık bakanlığının internet sitesinde yakında yayımlanacak fakat genel olarak aşağıdaki şartların sağlanması beklenmektedir.

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak ve 36 yaşından büyük olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Başvurulacak pozisyon için gerekli bölümden mezun olmak
  • 2018 KPSS sınavında P93 yada P3 puan türünden en az 60 almak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Başvurular nasıl yapılacak?

Geçen yıl olduğu üzere bu yılda bakanlık sitesinden duyuru yapılacak ve tercih kılavuzu üzerinden  detaylar açıklanacak. Tercih kılavuzunda yer alan bilgilerin adaylar tarafından dikkatlice incelenmesi ve kendi eğitimlerine göre uygun oldukları ilana başvurmaları atabilmeleri için çok önemli olduğu hatırlatıldı.

Personel Alımı ne zaman yapılacak?

Herkesin heyecanla beklediği sorunun cevabı ise çok uzak değil. KPSS ile atanacak personel ilanının Temmuz’un ilk haftasında açıklanması beklenmekte. Alım yapılacak tarihi öğrenmek için yhgm.saglik.gov.tr sitesini takip edebilirsiniz. Tüm adaylarımıza alternatifis.com olarak şimdiden başarılar dileriz.

Katar’da çalışmak ve Hayat Şartları! Detaylar için tıklayın!

Arnavutluk’ta iş fırsatları! Detaylar için tıklayın!

Katar’da çok iyi maaş ile iş bulmak! Detaylar için tıklayın!

Kapadokya’ya Ukrayna’lı turist akını! Fırsatlar için tıklayın!

Sağlık Bakanlığı İlköğretim mezunu personel alacak! Detaylar için tıklayın!

Halkbank personel alımı! Detaylar için tıklayın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.