İş fırsatları & Kolay para

Sağlık Bakanlığı İlköğretim Mezunu Personel Alıyor

Sağlık Bakanlığı boş kadroları için yeni bir ilan açtı. En az ilköğretim mezunu 5398 personel alımı yapacak. Başvuruda geç kalmamak için detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak, en az ilköğretim mezunu, merkez yada taşrada görev yapacak 5398 işçi alınacak. Bu işçilerin 3591’i sürekli işçi, 431’i engelli, 1276’sı ise eski hükümlü olacak. İlanı görmek için lütfen tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı iş ilanı başvuru şartları

*18 yaşından büyük olmak

*13 Eylül 2018’e kadar en az ilköğretim mezunu olmak

*Başvurulan meslek için istenen okuldan mezun olmak ve talep edilen evraklara sahip olmak

*Emeklilik,yaşlılık veya malullük aylığı almıyor/almamış olmak

*Engelli kadrosuna başvuranların engellilik durumları için sağlık kurulu raporu sunması gerekmektedir.

*Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylardan;

  1. a) Eski hükümlüler için ilan edilen personel kadrosuna başvuracak adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri mutlaka gerekmektedir.
  2. b) Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar ise, 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri mutlaka gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı işçi alımına kolayca 3 adımda nasıl başvuru yapılır

4 Eylül – 13 Eylül tarihleri arasında İş-Kur merkezlerine şahsen başvurarak yada internet üzerinden www.iskur.gov.tr adresine girerek başvuru yapabilirler. İnternet üzerinden başvuru yapacak adayların izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir;

1- Sağlık Bakanlığı’nın iş ilanı listesine buradan ulaşabilirsiniz. Listede yer alan iş ilanlarından başvuru yapmak istediklerinizi belirlemelisiniz. (Örnek olarak Marangozluğu seçtiniz)

2- Sonrasında www.iskur.gov.tr internet sitesine girerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile kayıt olmaları  ya da e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. (İşkur internet sitesinde daha önceden kaydı olanlar var olan şifrelerini kullanarak giriş yapabilirler)

3- İşkur’un iş arama ekranına başvurmak istediğiniz iş ilanına ait bilgileri girerek arama yapabilirsiniz. İşkur iş arama ekranına ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

İş-Kur internet sitesinde Sağlık Bakanlığı iş ilanı arama

Sağlık Bakanlığı’na kimler alınacak

Başvuruları kabul edilen adaylar arasında kura çekimi yapılacak. Kura çekimine katılacak adaylar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafında www.yhgm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Başvurular ne zaman yapılacak

4 Eylül – 13 Eylül 2018 tarihleri arasında başvuru yapılabilir.

Garanti Bankası Personel Alımı! Detaylar için tıklayın!

Türk Hava Yolları Kabin Memuru (En az Lise Mezunu) alacak! Detaylar için tıklayın!

Garanti Bankası Telefon Bankacılığı! (En az Lise Mezunu) Detaylar için tıklayın!

Katar’da çok iyi maaş ile iş bulmak! Detaylar için tıklayın!

İddaa oynarak para kazanılır mı? Detaylar için buraya tıklayın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.