İş fırsatları & Kolay para

Halkbank Personel Alımı ve İş Başvurusu

Halkbank personel alımı duyurularını gazeteler, dergiler ve bankanın kendi internet sitesi üzerinden yapmaktadır. İlana başvuru ve işe alım süreçleri hakkında bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.

Halkbank hakkında

Halkbank Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşanan ekonomik ihtiyaçlar doğrultusunda esnaf ve küçük işletmelere uygun kredi sağlanabilmesi amacı ile 1933 yılında kurulmuştur. 1950 yılından itibaren şubeleşme yoluna giden banka sürekli büyüme göstererek günümüzde yaklaşık 1000 şubeye ve 18000 çalışana ulaşarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük 5. bankası konumuna ulaşmıştır. Bankanın ortaklık yapısına göz atıldığında %51’lik kısmı Türkiye Varlık Fonu’na aittir. Kalan %49’luk kısmı ise halka açık olarak borsada işlem görmektedir.

Halkbank iş ilanları

Banka personel ihtiyacını karşılamak için sınavlar açmaktadır. İhtiyaç duyulan personel için ilan açıldığında duyurular gazete, dergi ve internet üzerinden yapılmaktadır. Başvurular alındıktan sonra adaylara yazılı sınav yapılmaktadır. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar mülakata alınarak son değerlendirme yapılmaktadır.

Halkbank çalışma şartları

Çalışanların maaşları ülkenin ekonomik durumu ve diğer bankaların maaş seviyeleri dikkate alınarak yönetim kurulu tarafından belirlenmektedir. Çalışanlara yılda brüt maaş üzerinden dört maaş ikramiye de verilmektedir. Ayrıca İngilizce bilgisini belirli seviyelerin üzerinde olan personel sınav sonuçlarını bankaya sunarak yabancı dil tazminatı alabilmektedir.

Personel kariyer basamakları hakkında

Banka çalışanlarına kariyer fırsatları sunmaktadır. Yükselmek isteyen personelin işin göstermiş olduğu yüksek performans ve yetkinlikleri öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca yükselme sınavları ve eğitim programlarında aldığı başarılı sonuçlar da etkili olmaktadır.

Eğitim olanakları

Personelin bilgi/becerisini en yüksek seviyede tutmak, mesleki/teknik yetkinliklerini geliştirmek amacı ile birçok eğitim imkanları sunulmaktadır. Bu eğitimler gerek bankanın kendi eğitim merkezleri yada danışman firmaların desteği ile verilebilmekte, gerekse uzaktan eğitim ile online olarak personelin faydalanması sağlanabilmektedir.

Halkbank iş başvurusu nasıl yapılır

İş ilanlarını takip etmenin en iyi yolu bankanın kendi internet sitesini takip etmektir. Halkbank kariyer sayfasında duyuru ve ilanlar ile ilgili güncel durumu görebilirsiniz. Kariyer sayfasını incelemek için lütfen buraya tıklayınız. Ayrıca özgeçmişinizi oluşturup bankanın uygun iş pozisyonları için sizinle iletişim yolunu açabilirsiniz.

Doğru iş başvurusu nasıl yapılır

Başvuru yapacak adayların öncelikli olarak iş ilanında belirtilen şartları taşıması önem arz etmektedir. Adaylar tabi tutulacağı sınav konuları hakkında bilgi sahibi olması, varsa eksiklerini sınav gününe kadar tamamlaması elzem olacaktır.

Garanti Bankası Personel Alımı! Detaylar için tıklayın!

Türk Hava Yolları Kabin Memuru (En az Lise Mezunu) alacak! Detaylar için tıklayın!

Akbank Personel Alımı! Detaylar için tıklayın!

Ziraat Bankası Personel Alımı! Detaylar için tıklayın!

Arnavutluk’ta iş fırsatları! Detaylar için tıklayın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.