İş fırsatları & Kolay para

Akbank Personel Alımı

Akbank Personel Alımı ile ilgili detayları makalemizde bulabilirsiniz.

Akbank Personel Alımı

Akbank Türkiye’nin en büyük 4. bankası olarak büyümesini sürdürürken buna bağlı olarak ihtiyaç duyduğu personeli karşılamak için iş ilanı yayınlamaya devam etmektedir. Akbank personel alımı ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Akbank kimdir

Akbank 1948 yılında Adana’da kuruldu. Pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulan banka hızla büyüme göstererek 15 yıl gibi kısa bir sürede tüm bankacılık hizmetlerini sunabilecek kapasiteye ulaştı. 1963 yılından bu yana bankacılığın her alanında büyümesini hızla sürdüren banka bugün 800 şubesi ve 13000 çalışanı ile ülke ekonomisine değer katmaya devam etmektedir. Aralık 2016 itibariyle bankanın  %48,9’luk payı Sabancı Holding, ilişkili kuruluşlar ve kişilere aittir. Kalan %51.1 ise halka açık kısımdır.

Akbank Personel Alımı

Kariyer basamakları

Banka çalışanlarına gösterdikleri iyi performansa istinaden  seviye yükselmesi ( dolayısı ile maaş artışı), terfi, görev grubu değişikliği (atama) gibi imkanlar sunabilmektedir. Akbank personelinin deneyim, bilgi ve becerilerini tanımlamak için Kariyer Haritaları kullanır. Çalışanlar ise bu haritalar doğrultusunda taleplerini bankanın insan kaynakları kariyer yönetimi birimine iletebilmektedir. Tüm pozisyonlarda personele kendilerini geliştirebilecek fırsatlar sağlanır. Eğitim programları ile kariyer gelişimleri desteklenir.

Akbank’ın çalışanlarına sunduğu imkanlar

 Çalışanlara aylık ücretin yanı sıra yılda 4 kere ikramiye verilir. Ayrıca pozisyona göre kasa tazminatı yada İngilizce bilgi seviyesine göre yabancı dil tazminatı verilebilir. Verilen hedeflerin tutturulması durumunda prim ödemesi yapılabilir. (Örnek olarak aylık olarak satılması gereken kredi kartı hedefi) Çalışanların seviyelerine göre lojman imkanı da bulunmaktadır.

Yıllık izin imkanı

  • 5 yıla kadar çalışanlara 18 gün
  • 1 ile 15 yıl arasında çalışanlara 24 gün
  • 15 yılın üzerindeki çalışanlara 30 gün yıllık izin verilir.

İş başvurusu şartları

Akbank’a başvuru yapmak için öncelikli olarak bilgi,beceri, tecrübe ve yetkinliklerinize uygun ilanları bulmanız gerekmektedir. İş ilanında verilen şartları sağlamanız görüşmeye davet edilmeniz için çok önemlidir.  Personel Alımı ilanlarına https://kariyer.akbank.com/Advertisement/AllJobList linkten ulaşabilirsiniz. Başvuru yaptığınız ilanlar için görüşmeye çağrılmanız durumunda geçmiş mülakatlar hakkında bilgi toplamanız, sektörün güncel durumu ve pozisyonla ilgili güçlü yönleriniz üzerine çalışmış olarak gitmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca mülakatlar sırasında soğukkanlılığınızı korumalı, işi istediğinizi ve pozisyonla ilgili doğru kişi olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası Telefon bankacılığı iş imkanları için lütfen buraya tıklayınız.

Garanti Bankası personel alımı iş imkanları için lütfen buraya tıklayınız.

Türk Hava Yolları personel alımı (En az lise mezunu) iş ilanları için lütfen tıklayınız.

Katar’da çalışmak ve hayat şartları isimli makalemizi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.